Aktiviteler


Denizi ve güneşi doyasıya hissedin!

Söylemeye bile gerek yok, mavi tur yolculuğunu en özel kılan şey denizin ve güneşin tadını çıkarmaktır. Ege ve Akdeniz kıyılarında bahar veya sonbahar döneminde gerçekleştirilen organizasyonlar için bile bu kural böyledir. Ülkenin çeşitli bölgelerinden farklı olarak güney kıyılarında, ocak ve şubat aylarında bile denize girmek söz konusu olduğuna göre, sizin yapmanız gereken en önemli aktivite bir hafta süresince bunu yapmak olmalıdır.

Kitaplar en iyi dostunuzdur...

Elbette bütün gün yüzmek veya güneşlenmek pek olası değil! Bir aktivite olarak adlandırılamasa bile sakin ve dingil bir ortamda kitaplar sizin en iyi dostunuz olacaktır. Yoğun kış döneminde açılan arayı kapatmak için iyi bir fırsat!

Teknelerde genellikle bulunan ekipmanlar arasında deniz maskesi / gözlüğü, şnorkel, palet ve olta vardır. Olta balıkçılığı veya kısa kıyı dalışları size hoşça vakit geçirtebilir. Ayrıca teknenin uğradığı bazı koylarda ise çeşitli su sporları araçlarından (jet-ski, su kayağı, kano, muz vb.) yararlanabilirsiniz.


Antik kalıntılar arasında veya yemyeşil ormanlarda yürüyün...

Tur programı eğer elveriyorsa, kaptanınıza danışarak kısa yürüyüş parkurları hakkında bilgi alabilir, bir kaç saatliğine de olsa, Ege'nin binlerce yıldır kullanılan patikalarını, Roma yürüyüş yollarını keşfedebilir, çam ormanlarının bol oksijenli havasını içinize çekebilirsiniz. (Yürüyüş rotaları belirtilebilir..)

Dalış meraklıları için her zaman bir yol vardır!

Dalışseverler için talebin önceden kaptan ile paylaşılması gerekir. Dalış ekipmanlarınızı yanınızda getiremiyorsanız bunun için belirli noktalardaki dalış okullarının programına dahil olabilirsiniz.

 
© 2014 maviturrehberi.com Tüm hakları saklıdır.
Mavi Tur Destek Hattı
Gulet Hakkında
günlük symi turları