SSS

Yat turuna çıkmak için en iyi zaman nedir?

Her ne kadar, yüksek sezon olarak anılan Temmuz-Ağustos dönemi tatil için daha çok rağbet görse de, Ege ve Akdeniz ikliminin güzelliklerini Mayıs ayı başından Kasım ayı sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Aşırı sıcaklardan bunalmadan tatil yapmak isterseniz ve eğer progmınız da uyuyorsa; Mayıs, Haziran ve Eylül aylarını da sizlere önerebiliriz. 

Yanımda neler getirmeliyim?

Kısıtlı alanı göz önüne alarak seçim yapmanızı; bir takım özel eşyalarınızı, mevsime uygun giysileri ve eğer kullanıyorsanız ilaçlarınızı mutlaka yanınıza alınız. (Detaylı bilgi için Teknede yaşam sayfasına göz atabilirsiniz.)

Mürettebat kaç kişi, yemekleri kim yapıyor?

Mürettebat genellikle bir kaptan, bir aşçı ve bir gemiciden oluşur. Yemeklerin hazırlanması ve servisi personel tarafından yapılır. (Alışveriş misafirlere aittir.)

Tekneye belirtilen saatten önce giriş yapabilir miyim?

Siz mavi tur yolculuğuna çıkmaya hazırlanırken, muhtemelen bir iki saat öncesinde önceki kafile tekneyi terk etmiş olmalı.. Kaptan ile konuşun, eğer tekne müsait ise sizi memnuniyetle buyur edecektir. Temizlik devam ediyorsa biraz beklemeniz gerekecek.

Deniz tutmasından endişeliyim. Tatilim zehir olmasın?

Deniz tutması pek çok deniz yolcusu için doğal bir durumdur ve sizin de başınıza gelebilir. Deniz tutmasına karşı eczanelerde reçetesiz satılan bir takım ilaçlar başlangıçta sorununuzu çözecektir. Bir süre sonra kolaylıkla alışacaksınız. Düzenli yemek, rüzgarda uzun süre kalmamak ve ıslak kıyafetlerle oturmamak deniz tutmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

© 2014 maviturrehberi.com Tüm hakları saklıdır.
Mavi Tur Destek Hattı
Gulet Hakkında
günlük symi turları