Göcek ve Göcek Koyları

Göcek ve Göcek Koyları

1. Gün: Göcek Yat Limanı – Zeytinli Ada 

Göcek yat limanınnda saat 14:00 – 15:00 dolaylarında tekneye binilir. Kaptan, yolculara gezi programı, yatın özellikleri ve tekne kuralları hakkında kısaca bilgi verir. İşlemlerin tamamlanmasının ardından ilk geceyi geçirmek üzere Zeytinli Ada'ya doğru yola çıkılır.

2. Gün: Tersane Adası - Hamam Koyu
Kahvaltıdan sonra kaptanın belirlediği ilk durağımız olan Tersane Adası'na doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğinin ardından yüzme molası veriyoruz. Güneşin denizle buluştuğu saatlerde geceyi geçireceğimiz Hamam Koyu'na varmış oluyoruz.

3. Gün: Kelebekler Vadisi – Ölüdeniz & Gemiler Adası
Siz uyurken kaptan çoktan demir aldı bile. Kaptanın bugün size ufak bir sürprizi var; kahvaltınızı dünyaca ünlü Kelebekler Vadisi'nde alacaksınız! Öğle yemeğini ise cennetin yeryüzündeki yansıması olan Ölüdeniz'de yiyoruz. Öğle yemeğinden sonra Kayaköy'e doğru yürüyüşe çıkıyoruz. Akşamüstü Gemiler Adası'na ulaşmak için acele ediyoruz. Çünkü kaptanımızın bir tavsiyesi var; harabelere çıkıp etkileyici bir manzara eşliğinde gün batımınız seyredeceğiz!

4. Gün: Fethiye – Turunç
Fethiye yakınlarında kahvaltımızı aldıktan sonra limana gidip Fethiye ve civar köylerdeki tarihi yerleri keşfe çıkıyoruz. Geceyi geçireceğimiz yer ise sadece bedeninizin değil ruhunuzun da dinlendiğini hissedeceğiniz Turunç Koyu...

5. Gün: Aağa Limanı – Bedri Rahmi Koyu – Sıralıbük Koyu
Kahvaltımızı Ağa Limanı'nda aldıktan sonra dilerseniz tepedeki harabelerde yürüyüş yapıp, büyüleyici manzara eşliğinde fotoğraf çekebilirsiniz. Öğle yemeğimizi Bedri Rahmi Koyu'nda alıyoruz. Burada kaya mezarlarını görüp tarihe tanıklık edebilirsiniz. Akşam yemeği ve eğlenceli bir gecenin ardından uykuya daldığımız yer ise Sıralıbük Koyu.

6. Gün: Sarsala Koyu - Yassıcalar
Kahvaltıdan sonra Sarsala Koyu'na varmak üzere demir alıyoruz. Günün büyük kısmını burada geçirdikten sonra geceyi geçirmek üzere Yassıcalar'a doğru hareket ediyoruz. 


7. Gün: Osman Ağa Koyu – Göcek
Kahvaltıdan sonra Osman Ağa Koyu bizi bekliyor. Öğle yemeğinin ardından kaptan yüzme molası vermek için bizi çeşitli koylara götürüyor. Ardından son gece konaklamamızı geçireceğimiz Göcek Adası'na gidiyoruz.

8. Gün: Göcek
Son kahvaltımızı aldıktan sonra bu eşsiz Göcek - Göcek Mavi Turu'nu hafızamızdaki onlarca güzel hatıra eşliğinde sonlandırarak vedalaşıyoruz ve turumuz sona eriyor.

Bir sonraki mavi yolculukta buluşmak üzere...
 

© 2014 maviturrehberi.com Tüm hakları saklıdır.
Mavi Tur Destek Hattı
Gulet Hakkında
günlük symi turları