Marmaris - Datça - Marmaris

Marmaris - Datça - Marmaris

1. Gün: Marmaris - Ekincik Koyu
Marmaris‘te saat 14:00 – 15:00 dolaylarında tekneye binilir. Kaptan, yolculara gezi programı, yatın özellikleri ve tekne kuralları hakkında kısaca bilgi verir. Genellikle ilk geceleme Marmaris limanındadır. Tekneye yerleştikten sonra veya akşam yemeğinden sonra Marmaris'i gezebilir, Barlar Sokağı'na uğrayabilirsiniz. Eğer dilerseniz, ilk gecelemenizi Marmaris yakınlarındaki Ekincik koyunda veya Zeytin Adasında da yapabilirsiniz. 

2. Gün: Arap Adası / Serçe limanı – Bozukkale
Kahvaltı esnasında tur programı hakkında bilgiler verilir. Tercihe göre, Serçe limanı veya Arap Adası'na doğru hareket edilir. (Serçe Koyu, Bodrum Müzesi‘nde sergilenmekte olan 11.yüzyıl Bizans batığının bulunduğu koydur. Burada kıyıya çıkıp yürüyüş yapabilirsiniz.) Denizin tadı çıkardıktan ve öğle yemeğini yedikten sonra Bozukkale'ye haraket edilir. Bozukkale tarihte Loryma olarak geçer, akşam yemeği ve geceleme burada yapılır.

3. Gün: Datça
Kahvaltıdan sonra Datçaya hareket ediyoruz. Uzunca seyir sırasında sol tarafınızda Yunan Sömbeki (Simi) Adası’nı görebilirsiniz. Datça‘ya vardığınızda tekneniz su ve diğer ihtiyaçlarını giderecektir. Siz de bu sırada şirin kasaba Datça‘yı gezebilirsiniz. Akşam yemeğini Datça’da veya çevre koylardan birinde yiyebilirsiniz. Burada isteyen yolcularımız yarım günlük Knidos antik şehrini gezebilirler. Akşam yemeğinizi Datça restoranlarında veya teknede yiyebilirsiniz. Geceleme Datça limanında ya da yakın bir koyda yapılır.

4. Gün: Aktur – Bencik
Kahvaltıdan sonra Aktura doğru hareket edilir. Aktur’da öğlen yemeğini verdikten sonra körfezin kuzey kıyılarında seyrimize devam ediyoruz. Bir sonraki yüzme molası ve öğle yemeği için durağımız Bencik Koyu olacaktır. Bu girişi oldukça dar olan koy Hisarönü Körfezi ile Gökova Körfezi'ni ayıran yarımadanın çok beğeneceğiniz eşsiz manzarasına hakimdir. Akşam ziyafetimizi ve gecelemeyi bu koyda yapıyor olacağız.

5. Gün: Selimiye – Orhaniye
Bugün Hisarönü Körfezi'nin içerisine doğru ilerleyeceğiz. Öğle yemeği için Orhaniye Koyu'na demirliyoruz. Orhaniye'de Kız kumu plajını mutlaka görmelisiniz. Bölgenin misafirlerine sunduğu bir diğer seçenek ise jeep safari turlarıdır. Dileyenler kısa bir sürüş sonrasında Turgut Şelalesi'ne ulaşabilirler. Akşam yemeği ve geceleme için Selimiye'ye geçilecektir.

6. Gün: Bozburun – Dirsek Bükü
Kahvaltıdan sonra Dirsek Bükü’ne doğru yol alıyoruz. Dirsek Bükü’nde demirleyip denizin tadını iyice çıkarttıktan sonra Bozburun’a doğru seyrimize devam ediyoruz. Bozburun, Türkiye'de gulet teknelerin inşa edildiği bir kaç önemli noktadan birisidir, muhtemelen içinde bulunduğunuz guletin yapılmış olduğu yerdir. Geceleme Bozburun limanında ya da çevredeki koylardan birinde yapabilir.

7. Gün: Kadırga Kumbükü – Marmaris
Bugün seyrimiz uzun olacağı için tura sabah erken saatlerde başlanır, kahvaltı servisi Arap Adasın'dadır. Kahvaltı sonrasındaki ziyaret noktamız Kadırgaya veya Kumlubüke olacaktır. Öğlen yemeğinden sonra yüzme molası için Cennet adası'na hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme için burayı seçebilir veya Marmaris Limanı’na giriş yapabilirsiniz.

8. Gün: Marmaris
Bir önceki gece eğer limanda kalınmadıysa kahvaltı hazırlanırken tekneniz limana doğru yol alacaktır. Son defa yüzmek isterseniz güne erken başlamanızı öneririz. Mavi yolculuk gezimizin sonu: Bir sonraki tura hazırlanmak durumunda olan teknenin organizasyonu için kahvaltı sonrasında en geç 10:30'da çıkış yapılması gerekir.
(Not: Hava ve deniz durumuna göre kaptan belirlenen rotayı değiştirebilir.)
© 2014 maviturrehberi.com Tüm hakları saklıdır.
Mavi Tur Destek Hattı
Gulet Hakkında
günlük symi turları