Marmaris - Göcek - Marmaris

Marmaris - Göcek - Marmaris

1. Gün: Marmaris - Ekincik Koyu
Marmaris‘te saat 14:00 – 15:00 dolaylarında tekneye binilir. Kaptan, yolculara gezi programı, yatın özellikleri ve tekne kuralları hakkında kısaca bilgi verir. Genellikle ilk geceleme Marmaris limanındadır. Tekneye yerleştikten sonra veya akşam yemeğinden sonra Marmaris'i gezebilir, alışveriş yapabilir, Barlar Sokağı'na uğrayabilirsiniz.

2. Gün: Marmaris – Kaunos – Ekincik koyu
Siz kahvaltınızı yaparken teknemiz Ekincik koyuna doğru yol almaya başlayacak. Ekincik çam ağaçlarının denizin içinden bile çıktığı, yemyeşil ormanın ortasında kurulmuş küçük bir kasabadır. Ekincik’ten küçük tekneler ile doğa harikası su geçidinden geçilerek bir Karya kenti olan ve Miletos’un oğlu tarafından kurulduğu söylenen Dalyan’a varılır. Burada opsiyonel olarak düzenlediğimiz Dalyan turuna katılabilirsiniz. Piyade adıyla anılan tekneler ile delta içinden geçilerek Dalyan'a varılır. Kent; Kaya Mezarları, Akropol Kalesi, Antik Tiyatro ve Kilise Kompleksi ile taşıdığı antik değer yanında Caretta - Caretta kaplumbağaları ile doğal bir güzellik sergilemektedir. Daha sonra çamur banyosuna ve son durak olarak, yüzmek için Caretta Caretta (İz tuzu) plajına gidilir. Akşam yemeği ve geceleme Ekincik Körfezinde yapılır. 

3. Gün: Manastır Koyu – Fethiye Körfezi – Tersane Adası
Denizi dalgalı Dişibilmez ve Kurtoğlu burunlarında daha rahat bir seyir için sabah erken saatlerde yola çıkılıyor. Kahvaltı enfes manzarasıyla tanınan Manastır Koyunda... Bir doğa harikası olan koyda akşamüstüne kadar denizin ve güneşin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

4. Gün: On iki adalar – Fethiye
Kahvaltıdan sonra demir alıyoruz. Yüzmek için Kızıl Ada'ya uğruyoruz. Ardından bir zamanların Telmessos’u Fethiye limanına giriyoruz. Fethiye 12 Adalar ile korunaklı yarım daire şeklindeki koy boyunca uzanmaktadır. Şehir merkezini gezebilir veya opsiyonel Saklıkent turumuza katılabilirsiniz (opsiyonel). Saklıkent yüzyıllardır akan kar sularının açtığı ve yaklaşık 100 metre yüksekliğinde ve 18 km uzunluğunda, Türkiye’nin en uzun ve en derin kanyonu olma özelliğine sahiptir. Burada ilginç şekiller almış kayalar arasında, kaynak suları içinde yürüyebilir, yaz sıcağında şelaleler altında serinleyebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme Fethiye limanında yapılacaktır.

5. Gün: Göcek Adası – Batık Hamam – Kleopatra Koyu - Yassıca 
Kahvaltı sonrası Fethiye limanından ayrılıp Göcek adasına doğru hareket ediyoruz. Göcek Koylarında bulunan Batık Hamam Harabelerinin doyumsuz güzelliğinde yüzebilecek ve aynı zamanda kasaba ve koyların güzelliğine dalarak beş çayının keyfini burada çıkarabileceksiniz. Bu kusursuz koy Kleopatra’nın banyosunu aldığı koydur. Yarısı denizin içinde, yarısı denizin dışında kalmış hamamı bulunan, eski medeniyetlerden günümüze güzelliğini devam ettirmiş koylardan biridir. Yüzme molaları sonrası Yassıca Adalarına uğruyoruz. Bu bölgede kristal temizliğindeki sularda yüzmenin tadına doyasıya varabilirsiniz. 

6. Gün: Domuz Adası – Bedri Rahmi Koyu 
Kahvaltı tamamlandıktan sonra adını ünlü Türk ressamı Bedri Rahmi Eyüboğlu'ndan alan koyumuza doğru hareket edilir. Bu koy ilk mavi yolculardan ve tanınmış bir sanatçı olan ve koyda büyük bir kayanın üzerine çizdiği balık resmi günümüzde de görülebilen Bedri Rahmi Eyüpoğlu'nun adını almıştır. Ayrıca bu koyda görebileceğiniz antik çağa ait kral mezarları da bulunmaktadır. Öğle yemeği ve yüzme molasından sonra akşam yemeği ve geceleme için Domuz adasına hareket ediyoruz.

7. Gün: Kadırga - Cennet Adası
Seyrimiz uzun olacağı için tura sabah çok erken saatlerde başlanır. Kahvaltı ve öğle yemeği servisi Kadırga Koyu'ndadır. Cennet adası civarında 5 çayı molası verilir ve sonrasında Marmaris Limanına giriş.. Akşam yemeğinden sonra Marmariste alışveriş yapabilir ya da yattaki son gecenizi arkadaş sohbetleriyle geçirebilirsiniz. Geceleme limanda.

8. Gün: Marmaris 
Sabah kahvaltısından sonra saat 10:30'da vedalaşma zamanı... Bir sonraki mavi yolculukta görüşmek üzere...
 
© 2014 maviturrehberi.com Tüm hakları saklıdır.
Mavi Tur Destek Hattı
Gulet Hakkında
günlük symi turları